Pozwól rozwijać skrzydła

Czasami nie możesz sam pomóc swojemu szczęściu. Twoje dziecko jest wspaniałe, ale jednak z czymś sobie nie radzi. Nie martw się. Każdy przeżywa w toku swojego rozwoju różnorakie kryzysy. Zdarzyć się może, iż twoja chodząca już radośnie do szkoły pociecha wciąż nie potrafi wymówić "r". A może problem leży w nauce? Korepetycje z matematyki, na które wydajesz majątek nie pomagają mu podnieść ocen? 


Skończ z leczeniem objawów a zajmij się przyczynami! Zapewniasz tym stres zarówno sobie jak i dziecku. Nie chcesz tego, prawda?

Nie mam wątpliwości, że dobra Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna znajduje się w twojej okolicy. Tam właśnie otrzymacie rzetelne wsparcie. Spodziewajcie się diagnozy rozwoju dziecka. Zostanie określone jakie twój potomek ma predyspozycje i uzdolnienia, ale też co stoi na przeszkodzie do realizowania kolejnych celów na poszczególnych etapach edukacji. 
Spotkacie tam logopedę, który zaproponuje ćwiczenia poprawiające wymowę. 
Czasami nie wiesz o rozterkach z jakimi boryka się twoje dziecko. Teraz będzie miało możliwość otworzenia się przed specjalistą. 
Nie wstydź się. Wiele dzieci przeżywa ogromny stres związany z dysleksją bądź dysgrafią. Pozwól, że zajmie się nim ktoś, kto okaże mu zrozumienie i uświadomi mu jak radzić sobie z tego typu małymi dysfunkcjami. 

Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna to miejsce umożliwiające rozwijać skrzydła. Twoje dziecko nauczy się akceptowania siebie. Odkryje jak wiele potrafi zrobić. Potencjał młodych osób jest naprawdę ogromny. Wystarczy tylko otworzyć im oczy. 

Opublikował

Ewa Lisiecka

Redaktor w britania.pl / Fizjoterapeuta