Problemy z sercem? Nie czekaj na wizytę u kardiologa

Wchodząc po schodach na trzecie piętro bloku łapie cię zadyszka? Twoja aktywności fizyczna ograniczona jest prawie do minimum do tego palisz papierosy i niezdrowo się odżywiasz. W nocy łapią cię napady duszności. Leżąc na lewym boku słyszysz jak twoje serce bije. Do tego wszystkiego masz podwyższone ciśnienie i wysoki cholesterol. W rodzinie jest obciążenie genetyczne zawałem. Dlaczego jeszcze czekasz? Natychmiast potrzebny jest ci dobry kardiolog. Jako podstawowe badanie lekarz kardiolog zleci EKG albo echo serca.

Zmierzy ciśnienie i przepisze odpowiednie leki. Z reguły na wizyty u kardiologa trzeba długo czekać, jednak z tym nie ma co zwlekać, bo mięsień sercowy to najważniejszy organ człowieka. Jeśli na wizytę na Narodowy fundusz Zdrowia musisz czekać długo, to lepiej skorzystać z wizyty prywatnej. Pamiętaj, że twoje serce nie bije tylko dla ciebie, ale również dla innych. Najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce są problemy z niewydolnością krążeniową potem choroby nowotworowe. Statystyki wciąż pokazują, że Polacy nie badają się profilaktycznie. Z wizytą u specjalisty długo zwlekają, a szybsze wykrycie choroby i odpowiednio dobrane leki pomogą przedłużyć nasze życie i polepszyć zdrowie. 

​Ciągły pośpiech i stres bezpośrednio odbijają się na kondycji układu krążenia. Choć ma on dużą zdolność do samoregulacji, to jednak przychodzi moment, kiedy konkretna diagnoza lekarska może uratować życie pacjenta. Dobry kardiolog bez problemu rozpozna problemy z krążeniem, nadciśnienie, lub inne kłopoty serca i naczyń krwionośnych. Nowoczesne leczenie nie musi oznaczać rezygnacji z dotychczas utrzymywanych aktywności życiowych. Mało tego, niektóre leki oprócz działania leczniczego, są w stanie poprawić jakość i komfort życia. Beta blokery, zapisywane przy zbyt szybkiej akcji serca, są w stanie łagodzić lekkie stany nerwicowe. Ich działanie polega na zmniejszaniu objętości wyrzucanej krwi oraz zablokowaniu receptorów, które są pobudzane przez adrenalinę. Inhibitory konwertazy angiotensyny zapobiegają przerostowi lewej komory serca.

KARDIOLOG W KIELCACH: http://kardiolog-kielce.com

Dodatkowo, nie pozwalają na powstawanie związku zwężającego naczynia krwionośne.  Łącznie z zaleceniami, dotyczącymi diety i uprawiania sportu są w stanie znacząco wydłużyć życie osoby, będącej pod opieką kardiologa. Dlatego warto pamiętać, by w nie lekceważyć sygnałów, jakie daje układ krążenia. Wizyta u lekarza w odpowiednim czasie może niekiedy uratować życie.

Opublikował

Marta Kostrzewa

Redaktor w britania.pl / Specjalista ds. żywienia